Pomiary wentylacji KrakówPomiary wentylacji Kraków

Usługi BHP Kraków, pomiary natężenia
oświetlenia i wentylacjiKontakt
O firmie


Cennik usług link

Szkolenia BHP stacjonarne
Pomiary oświetlenia
Szkolenia BHP zdalne e-learning
Pomiary wentylacji
Zmówienie usługi
Usługi przeciwpożarowe


Pomiary wentylacji Kraków

Wykonujemy pomiary wentylacji w budynkach mieszkalnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach pracy, biurach, firmach, instytucjach publicznych, szpitalach, gabinetach lekarskich i dentystycznych, sklepach, halach produkcyjnych
oraz we wszystkich miejscach, gdzie to konieczne. Dojeżdżamy do miejsca pomiarów głównie na obszarze Krakowa, Województwa Małopolskiego,Górnego Śląska, ale możemy też pojechać dalej.
Jednym z najważniejszych zadań instalacji wentylacyjnej jest zapewnienie właściwej ilości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, oraz pomieszczeniach pracy i przebywania ludzi. Wentylacja ma dostarczać odpowiednią ilość powietrza, wymieniać powietrze zużyte na czyste, stabilizować wilgotność w pomieszczeniach, usuwać niepożądane zapachy i zanieczyszczenia.Bardzo często te podstawowe zadania nie są spełnione, ze względu na różnorakie czynniki, jak:
-niewłaściwe obliczenia instalacji
-nieprawidłowości w wykonaniu instalacji
-nieprawidłowy dobór urządzeń wentylacyjnych
-samowolne zmiany w projekcie instalacj, itp.
Dlatego bardzo istotną rzeczą jest kontrola instalacji wentylacyjnych zaraz po ich wykonaniu, a także okresowa kontrola instalcji wentylacyjnych w budynkach podczas ich eksploatacji.
Zatem przynajmniej raz w roku należy sprawdzać przewody wentylacyjne, których parametry powinny odpowiadać wytycznym zawartym między innymi w Normie: PN-EN 12599:2013-04
Aby złożyć zamówienie na wykonanie pomiarów wentylacji mechanicznej lub grawitacyjnej, należy w zapytaniu ofertowym podać ilość punktów pomiarowych (anemostaty, kratki wentylacyjne, itp.), albo przesłac projekt instalacji wentylacyjnej, co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Na tej podstawie sporządzamy ofertę cenowo-terminową i przesyłamy do Klienta.
Obszar działania: Działamy na obszarze Krakowa, Województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. Pomiarów, możemy dokonywać w dowolnym obszarze Polski. Wszystko zależy, czy koszty naszej delegacji będą opłacalne dla Klienta Na dowód wykonanych pomiarów, wystawiamy kartę pomiarów (protokół) z podaniem wyników pomiarów wraz niepewnością pomiaru, wraz z opiniami i zaleceniami.
Pomiary wentylacji wykonujemy głównie dla firm, ale także dla klientów indywidualnych.
Właściwa wentylacja

Niewłaściwa wentylacja lub jej brak, to także niewystarczajaca wymiana powietrza w budynkach. Świerze powietrze z zewnątrz nie dopływa, natomiast powietrze zużyte nie jest "wyrzucane" na zewnątrz. Ma to dość przykre konsekwencje przede wszystkim dla ludzi przebywających w pomieszceniach pracy, użyteczności publicznej, czy też budynkach mieszkalnych.

Ludzie narażeni są na róznego rodzaju zakażenia bakteryjne i alergiczne. Skarżą się na złe samopoczucie. Ma to wpływ zwłaszcza na ludzi cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych, płuc, różnego rodzaju alergie. W wyniku złego działania, lub braku wentylacji dochodzi do wysuszania śluzuwek oka, grdła. Cierpią też na tym budynki.
W budynku zaczyna panować nadmierna wilgotność względna powietrza (ponad 60%), a w wyniku tego na ścianach pojawiają się grzyby z grupy kropidlaków, które wydzielają bardzo szkodliwe dla otoczenia toksyny. Pogarsza się izolacyjność termiczna budynku. Brak lub niewystarczająca wentylacja może nieść bardzo tragiczne skutki, zwłaszcza w kotłowniach łazienkach i wszędzie tam gdzie dochodzi do procesów spalania.

W wyniku złej wentylacji w pomieszczeniach gdzie pracuja np. piece gazowe dochodzi do niepełnego spalania gazu i wydzielanie wysoce trującego tlenku węgla, bezwonnego gazu zwanego cichym zabójcą. Co roku, zwłaszcza w okresach zimowych notuje sie wiele zgonów z tego powodu, zwłaszcza podczas kapieli w łazienkach mieszkań prywatnych.

W związku z tym należy przestrzegać podstawowych zasad, jak:
-okresowe pomiary i kontrola wydajności instalacji wentylacji mechanicznych i grawitacyjnych
-regularne czyszczenie wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej (wymiany filtrów,czyszczenie przewodów wentylacynych, itp)
-regularne czyszczenie, odgrzybianie i odkażanie klimatyzatorów, jeśli istnieją
Wszelkie usterki i niesprawności powinny być usuwane na bieżąco.

Przykładowo, strumienie wymiany powietrza powinny wynosić co najmniej:
-w kuchni z oknem zewnętrznym, wyposażonej w kuchenkę gazową lub węglową - 70 m3/h
-w kuchni z oknem zewnętrznym, wyposażonej w kuchenkę elektryczną - 30 m3/h w mieszkaniu do 3 osób; 50 m3/h w mieszkaniu dla więcej niż 3 osób
-w kuchni bez okna zewnętrznego wyposażonej w kuchnię elektryczną - 50 m3/h
-w łazience (z WC lub bez) - 50 m3/h
-w wydzielonym WC - 30 m3/h
-w pomocniczym pomieszczeniu bezokiennym - 15 m3/h
-w kuchni bez okna zewnętrznego, wyposażonej w kuchnię gazową, obowiązkowo z mechaniczną wentylacją wywiewną - 70 m3/h
-dla pokoju mieszkalnego oddzielonego od pomieszczeń kuchni, łazienki i WC więcej niż dwojgiem drzwi lub pokoju -znajdującego się na wyższym poziomie w wielopoziomowym domu jednorodzinnym lub w wielopoziomowym mieszkaniu domu wielorodzinnego - 30 m3/h
Dane:

LP-MET Sekcja BHP na:

Firmy Net
Business Navigator
Aleo
Media:

Twitter
Instagram
● Other